Boğazda Gıcıklanma Nedenleri

İlginç Bilgiler

Boğazda gıcıklanma, boğazda tahriç rahatsızlıklarının nedenlerini açıklıyoruz.

Soğuk Algınlığı Başlangıcı Olabilir

Boğazda gıcıklanma ve tahrişin bir numaralı nedenie soğuk algınlığı başlangıcı olabilir. Genelde soğuk algınlığı hastalığı boy gösterdiğinde ortaya çıkar.

Aşırı Bağırma 

Çok bağırdığınızda, durmadan konuştuğunuzda yani kısacası ses tellerinizi çok yorduğunuzda boğanda tahriş ve gıcıklanma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

İltihap Oluşumu

Meydala gelen bir iltihaptan dolayı olabilir. Mesela bademcik iltihabı vuku bulmuş olabilir.  Bademciğiniz olmasa dahi boğazda iltihap sorunundan müzdarip olabilirsiniz.

Aşırı Susuzluk

Çok susuz kaldıysanız da yine boğazda gıcıklanma, boğazda tahriş rahatsızlığına yakalanmış olabilirsiniz. Vücudun belli bir oranda suya ihtiyacı var. Bunu sağlayamadığınızda boğaz kuruluğu meydana gelir ve uzun süre su içmediğinizde aşırı susuzluktan dolayı boğazlarınız tahriş olur.

Alerji

Alerjik reaksiyonlar nedeniyle boğazınızda yanma, tahriş, gıcıklanma rahatsızlıkları meydana gelebilir. Eğer bir alerjiden şüpheleniyorsanız mutlaka hekiminize gözükün.

Makalemizden memnun kaldıysanız sağ taraftan Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın. Aynı zamanda yorum yazarak da sitemizi destekleyebilirsiniz.

One thought on “Boğazda Gıcıklanma Nedenleri

Bir cevap yazın