Rx 580 8 GB vs Rx 480 8 GB Karşılaştırma

Karşılaştırma

Rx 580 8 GB vs Rx 480 8 GB Karşılaştırma

Rx 580 8 GB modeli ile Rx 480 8 GB modelinin karşılaştırıldığı Webzon Info öğreti yazısı. (Videolu anlatım)

Rx 580, AMD tarafından üretilen, 2017 yılı yaz ayları itibariyle son mimarı GPU donanımlarıdır. En yeni ve haliyle piyasadaki en pahalı grafik kartlardan biri olan Rx580, kağıt üzerinde oldukça güçlü gözüküyor. Ancak Webzon Info okuyucuları çok iyi biliyor ki grafik kartların kağıt üzerindeki değerlerinden ziyade performans videoları önemlidir. Bu açıdan YouTube kanalımızda sık sık yeni karşılaştırma videoları yükleyip sunuyoruz. Pek çok Webzon Info öğreti içeriği ile okuyucular bilinçli birer kullanıcı olma hususunda daha avantajlılar.

Gelelim Rx 580 – Rx 480 meselesine… Bu iki grafik karttan Rx 580 daha yeni bir grafik kart ve isim olarak da 80 ibaresi bulunduğu için Rx 580’in Rx 480’den daha performanslı olması beklenir. Peki gerçekten de öyle mi? Bu durumu günümüzün popüler, güçlü grafiklere sahip oyunlarında test ederek gözlemledik. Rx 580 ile Rx 480 arasında ne gibi FPS farklılıklarının bulunduğunu inceledik. Teste sokulan grafik kartların ikisi de referans model ve ikisi de 8 GB… Videoyu izlerken değerlendirmenizi ona göre yapınız. Kanala abone olup bu tür bilgileri sık sık alabilirsiniz.

FPS karşılaştırmalarını içeren grafik kart performans karşılaştırma videosu;

Webzon Info’da bilgisayar sistemleri ile ilgili pek çok kritik bilgi bulabilirsin. Örneğin DONANIM KARŞILAŞTIRMALARI   alanında çok sayıda benzeri bilgi, videolu açıklama bulunmaktadır. Aynı zamanda SİSTEM GEREKSİNİMLERİ alanında oyunların gereksinim duyduğu sistemleri öğrenebilirsin.

Bir cevap yazın