Google Etkinliğim Geçmişi Silme

Nasıl Yapılır
Google Etkinliğim Geçmişi Silme
Google hesaplarında geçmişi silme yapabiliyorsunuz. Bunun için aktiviteleriniz sayfasına ulaşıp silmek istediğiniz aktivitenin üzerine gelip silmeniz gerekiyor.
Google’ın etkinliğim alanından web geçmişinizi temizlemek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli.
  1. Google etkinliğim alanına gitmek için bu bağlantıya tıklayın. Tıklamış olduğumuz bağlantıda tarayıcınız zaten Google hesabınıza bağlı ise o halde doğrudan etkinliklerinizi görebilirsiniz. Eğer Google hesabınıza bağlı değilseniz seri bir şekilde giriş yapıp aynı sayfaya yönlenebilirsiniz.
  2. Sayfa silmek istediğiniz etkinliklerin üzerine gelip sil komutu vermeniz mantığına dayanıyor. Geçmişiniz sıra sıra liste halinde karşınıza çıkacak. Silmek istediğiniz bölümün sağ üst köşesinde üst üste üç nokta göreceksiniz. O simgeye tıklayıp Sil komutunu verin.
  3. Ardından size onay soruları gelecek. Bu onay sorularında şu tarihten şu tarihe kadar olan etkinlikleriniz kalıcı olarak silinecektir gibisinden bir uyarı gelecek ve onayladığınızda silme işlemi başlayıp sona ermiş olacak.
Etkinlik Silme Ölçütü İle Daha Kolay Silin
Etkinlik silme ölçütünü kullanarak etkinliğim geçmişini daha kolay silebilirsiniz. Bunun için sol tarafta yer alan Etkinlik Silme Ölçütü yazısına tıklayıp ilgili bölümden silmek istediğiniz tarih aralığını seçip silme işlemini başlatın. Bu şekilde tek tek işaretlemek zorunda kalmadan silersiniz.

Bir cevap yazın