Aç Karnına Tatlı Yemek Kilo Aldırır Mı

Nelere Dikkat Edilmeli

Aç Karnına Tatlı Yemek Kilo Aldırır Mı?

Aç karnına tatlı yemenin sağlık açısından etkileri hakkında makale :

Aç Karnına Tatlı Yiyin

Bilindiği üzere tatlılar, birçok kişinin vazgeçilmez öğünü, hele de kadınların. Böyle olunca da akla bazı sorular geliyor. Örneğin, aç karnına tatlı yemek kilo aldırır mı?

Sağlık sorunumuz yoksa tek düşündüğümüz şey, tatlı yersek kilo alır mıyız? Aç karnına yenen tatlının tok karına yenen tatlıya göre daha yavaş ve daha geç yağa dönüşür. Tok karnına yenen tatlı ise , önceden tüketilmiş gıdaların üstüne yendiği için kan glukoz değerini daha fazla yükseltir. Kan şekerinin yağa dönüşmesi böylelikle daha çabuk gelişmektedir.

Tatlının Yanında Protein Besini Tüketmek Kan Şekerini Dengeler

Ara öğün olarak tatlı tüketilmesi durumunda daha geç yağa dönüşür. Tatlı yedikten sonra kan şekerini normalde tutmak istiyorsak, karbonhidrat tüketildiğinde kan şekerini dengelemek için protein besininin beraberinde tüketilmesi tavsiye edilir. Proteinle beraber yendiğinde kan şekerinizi dengede tutmak mümkündür.  Protein seçimini damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Yalnız şekersiz olmak koşuluyla. Protein kaynağı olarak, bir bardak süt, sütlü kahve, sütlü çay, şekersiz salep veyahut tatlı yendikten sonra üstüne bir dilim peynir, ayran veya yoğurt tüketebilirsiniz.

Tatlı Tüketiminden Sonra Kilo Almamak İçin Ne Gibi Şeyler Yapılabilir?

  • Yenen tatlı üzerine başka yanlış tüketim yapılmamalıdır.
  • Tatlı tüketimi yapıldığı gün fiziksel hareketler yapılmalıdır.
  • Posalı gıdalar tüketilmelidir. (örneğin,salata)
  • Bol su içilmelidir. Böylelikle tüketilen tatlının yağa dönüşmeden daha hızlı yakılır.

Bir cevap yazın