Kivinin Faydaları Nelerdir Kısaca Kivinin Çocuklara Faydaları

Nelere Dikkat Edilmeli

Kivinin Faydaları Nelerdir Kısaca Kivinin Çocuklara Faydaları

Kivinin en belirgin faydaları üzerine sağlık makalesi:

AKCİĞERİ DESTEKLER VE ASTIMA İYİ GELİR

Kivi yeteri kadar düzenli olarak tüketildiğinde bazı akciğer rahatsızlıklarını gidermeye yarar. Kivi üzerine yapılan bir araştırma sonucu çocuklara sağladığı önemli bir fayda bulunmuştur. Astım hastalığı olan çocukların hırıltılarını gidermeye yarayan kivi, bu yönüyle dikkat çekmiştir. İçerisinde barındırdığı besi oranları sayesinde kivi, çocukların dostu bir meyvedir.

KALP SAĞLIĞINA İYİ GELMEKTEDİR

Kivi tüketimi kalp sağlığına iyi gelen bir etkiye sahiptir. Özellikle kolestrol şikayeti bulunmakta olan pek çok hasta, kivi tüketimi sayesinde bu şikayetlerini aza indirgeyebilir. Ancak bunda belirleyici olan nokta kivinin ne kadar ve ne sıklıkla tüketildiğidir. Kivinin bir günde iki adet tüketilmesi, böylelikle haftada toplam 14 adet tüketilmesi önerilmektedir.

SOĞUK ALGINLIĞINI ÖNLEMEYE YARIYOR

Kivi tüketimi soğuk alğınlığının önüne geçmeye de yaramaktadır. Kivi, vitamini bol bir meyve olduğundan kış aylarında ihtiyaç duyulan direnci sağlayabilir. Bu noktada düzenli tüketilmesi gerekir.

KİVİ KABIZLIĞA İYİ GELİYOR

Yapılan araştırmalar kivinin kabızlığa iyi gelen bir yiyecek olduğunu göstermektedir. Sindirim sistemine büyük ölçüde fayda sağlayan kivi, düzenli tüketilmesiyle kabızlık problemini ortadan kaldırmaya önemli bir etken olabilir.

 

Bir cevap yazın