Telefon Islandığında Ne Yapılmalı

Nelere Dikkat Edilmeli

Telefon Islandığında Ne Yapılmalı

Akıllı telefonum ıslandı ne yapmalıyım? Telefon ıslandığında ne yapmalı?

Telefonunuz ıslandıysa hemen kapatın ve uzun bir süre tekrar açmayın. Telefonunuzu kapattıktan sonra içindeki batarya gibi parçalar çıkabiliyorsa çıkarın. Telefonu bez ile iyice silin ve ıslaklığını alın.Bunu yaptığınızda ıslaklık tam olarak geçmeyeceği için bir ev aleti kullanmayı düşünebilirsiniz.  Her ne kadar saç kurutma makinesi, süpürge gibi ev aletlerini elektronik cihazları temizlemek için kullanmanızı önermesekte saç kurutma makinenizi ıslanan cihazınıza uzaktan tuttuğunuzda telefonun kurtulma ihtimali daha yüksektir. Ev içerisinde meydana gelen bir ıslanma kazasında özellikle saç kurutma makinesi kolay bulunabileceği için işe yarayabilir.

O halde telefonunuz ıslandığında saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Uzaktan tutmaya ve  cihaza zarar vermemeye özen gösterin ve bunu kısa bir süre için yapın. Uzun süre saç kurutma makinesi tutmayın.

Burası Önemli

Telefonunuzu kuruladıysanız tekrar çalıştırmayı denemeyin. Yaklaşık bir gün kadar telefonu çalıştırmayın.

Islanan Telefonu Pirince Koymak
Islanan Telefonu Pirince Koymak

Islanan Telefonu Pirince Koymak

Kurulama işlemi bittikten sonra telefon kapalı bir vaziyette çig pirinç tanelerinin içerisine koyun ve bir gün boyunca telefonunuzu açmayın. Çig pirinç dolu bir büyük tabak hazırlayıp akıllı telefonunuzu pirinç tanelerinin arasına gömün. Pirinç taneleri telefonunuzun nemini çekecek. Telefonunuzu koyduğunuz pirinç kabının sıcak bir ortamda kalması gerektiğini de unutmayın. Isı ve pirinçlerin yardımı ile yaklaşık bir gün sonra telefonunuz büyük bir hasar almadıysa çalışacaktır.

Konu ile ilgili sorularınızı, yorumlarınızı aşağıdaki alandan bize bildirin.

Bir cevap yazın