Diş Ağrısına İyi Gelebilecek Besinler

Sağlık

Bazı gıdaların yirmilik diş ağrısı için iyi geldiği kanıtlanmıştır. Bunları kaleme alıyoruz.

Nane

Ağrıyı azaltabilecek anastesik özellikler açısından zengin olan nane, ağızdaki enfeksiyonlara, bakterilere karşı da doğal bir ilaçtır. Ağrıyan kısmı nane yağı sürün. Bir müddet ağzınızda kaldıktan sonra ağzınızı çalkalayın.

Sarımsak

Zaten sarımsağın çok faydalı bir besin olduğunu, genel olarak hastalıklara karşı direnç oluşturduğunu duymuşsunuzdur. Elbette koku yapmasından ve yemek eydikten sonra ağızda kötü bir tat bırakabilmesinden dolayı pek tercih edilmiyor. Fakat sarımsak diş ağrısına iyi gelen yiyecekler arasında da yer alıyor. En azından evdeyken denemek gerekiyor. Bir iki diş kadar sarımsağı ağrıyan kısma etki edecek şekilde çigneyin.

Tuzlu Pul Biber Yöntemi

Biraz pul biber ve tuzu karıştırıp ağrıyan kısma uygulayın. Ağrızınız bir süre sonra dinecektir. Diş eti inflamasyonunu azaltan bir etkiye sahip olan tuz, kırmızı pul biber ile birilkte ağrıyan kısma uygulandığında etki göstermektedir.

Soğan

Antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri olan soğan, hastalıklar için doğal bir ilaçtır. Diş ağrısına iyi gelmesiyle de biliniyor. Kötü koku yaptığı için çok tercih edilmesede soğanı ağrıyan kısma doğru çiğnemek veya o kısmın üzerinde bekletmek ağrının azalmasına yardımcı olacaktır.

Siyah Zeytin

Zeytinin çekirdeğini ayıklayık iç etli kısmını ağrıyan yere bastırın. Bu da diş ağrınızı biraz olsun dizginlemeye yarayacak bir başka yöntem.

Not: Bu yöntemler diş ağrınızı sürekli olarak gidermez sadece ağrının dayanılmaz olmaması için bir süreliğine kullanmalısınız. Yani tam olarak bir çözüm istiyorsanız fiziki olarak muayene olmanızı öneririz.

 

Bir cevap yazın