Sigarayı Bırakmak İsteyenlerin Kullanması Gereken Sigara: Winston One

Sağlık

Başlık size epey enteresan gelmiş olabilir. Aslına bakarsanız enteresan bir başlık da. Çünkü size sigarayı bırakmak istiyorsanız içmeniz gereken bir sigara olduğunu söyledim. Evet bu ilk etapta mantıksız gelsede aslında epey mantıklı bir hareket. Winston One isimli sigarayı başlıkta belirtmemin sebebi, bu sigaranın aşırı hafif olmasıdır.

Her sigaranın içerisinde belli bir nikotin, karbonmonoksit ve zifir oranı bulunur. Bu oranları aldığınız sigara kutularının yan kısımlarında rahatlıkla görebilirsiniz. Bunlar kırmızı kapaklı özellikle kamyon sigarası olarak tabir edilen sigaralarda çok yüksek olur. Bu sigaralar ağırdır ve ciğerinizi çok daha fazla yormaktadırlar.

Diğer bazı sigaralar ise bu ifade ettiğim kırmızı kapaklılara göre biraz  daha düşük zehir değerleri içerir. Bunlar arasında mavi kapaklı sigaralar veyahut beyaz  sigaralar bulunur. Örneğin Parliament One ve Winston One, bu akımın öncülerindendir çünkü bu iki sigarada yok denecek kadar az zehir bulunmaktadır.

Normal değerlere sahip bir sigara içen kişi, Winston One içtiğinde farklılığı hemen anlayacaktır. Ortada bir tuhaflık olduğunu sezen tiryaki elbette bu sigarayı içeceğime hiç içmem diye düşünebilir. Eğer sigarayı bırakmak istiyorsa fakat sigara yakma alışkanlığından, o eylemden kendini alıkoyamıyorsa Winston One ile pek ala bunu yapabilir.

Winston One, sigara içen bir kişiye ilk başlarda çok tuhaf bir sigara gelecektir ve kişi kendisini sanki sigara içmiyormuş gibi hissetmeye başlayacaktır. Kendisini çok az zorlasa bile bu yeni sigarasına kolaylıkla alışabilir çünkü sigarayı aniden bırakmak, hafif bir sigara içmeye göre çok daha zor olacaktır. Hem sigara içmeye devam ederek hem de neredeyse yok denecek kadar az zehir alarak artık kendisini daha iyi hissetmeye başlayacaktır.

Akıllara tabii şöyle bir soru da gelmektedir: Winston sigaralarının fiyatı aldı başını gidiyor peki Winston One içmek isteyen fakir bir insan bunu nasıl yapacak? Bu noktada sistemin çarklarına tükürmek istiyoruz sevgili okur.  Ancak işin iyi tarafından bakarsak zaten siz sigarayı bırakmak istemiyor muydunuz? Winston One sigarası pahalı olduğu için yaktıkça cebinizden daha çok harcadığınızı bilecek ve belki de bu sebeple sigarayı eskisine göre daha seyrek yakmaya başlayacaksınız. Zaten üzerinde yer alan nikotin değeri çok çok düşük olduğu için sürekli Winston One içmek istemeyeceksiniz.

Winston One nikotin değerleri:

  • Nikotin: 0.1 mg
  • Karbonmonoksit: 2 mg
  • Zifir: 1 mg

Winston One sigarası ülkemizde çok revaçta olan bir sigara değildir ancak buna rağmen marketlerde bulabilirsiniz. Her ne kadar diğer sigaralara göre biraz daha seyrek bulunsada özellikle büyük marketlerde rahatlıkla bulunabilir.

One thought on “Sigarayı Bırakmak İsteyenlerin Kullanması Gereken Sigara: Winston One

Bir cevap yazın