Telefonlardaki Çift Kamera

Kullandığınız akıllı telefonlarda 2016 yılından itibaren çift kameralar çoğalmaya başladı. İlk defa amiral gemi akıllı telefonlarda sunulan bu çift kameralar, dünya genelinde Dual ismiyle lanse edilmekte. Dual kelimesi de zaten Türkçe de çift anlamına gelen İngilizce bir kelimedir.

İnsanlar birbirleri ile iletişim kurabilmek amacıyla telefonları icat etti. Fakat zamanla telefonlar sadece iletişim amacı olmaktan çıkıp çok farklı fonksiyonlara büründü. Telefonlardaki çift kameralar da buna bir örnek. Fotoğraf çekmek, görüntü almak isteyen insanların kullandığı kameralar artık bir yerde bir değil iki adet hatta üç adet bulunuyor.

Dual kameralardan biri diğerinden farklı bir özelliğe odaklanır. Böylece birbirlerini tamamlarlar ve görüntüleri çok daha kolay yakalayıp çok daha iyi elde ederler. Örneğin otomatik odaklaması çok daha iyi çalışabilmektedir. Aynı zamanda elde edilen görüntü çok daha güzel gözükür. Çift kameralar telefonu hantallaştırmaz. Aksine kamerayı daha hızlı bir hale getirebilir. Elbette kamera çekim hızı ve görüntüdeki netliği büyük oranda donanımların kalitesi belirlemektedir. Fakat bu anlattıklarımız çerçevesinde telefonlardaki çift kameraların önemi, avantajı bilinmelidir.

Wzon

Webzon Info kurucusu ve üst yetkilisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.